Debata komitetów wyborczych: Dzielnice – wzmacniać czy ograniczać? (13.11.2014)

Czy wiesz gdzie znajduje się Twoja Rada Dzielnicy? Czy korzystasz z pomocy radnego ze swojego okręgu, kiedy zauważasz, że chodnik pod blokiem potrzebuje remontu? Czy uważasz, że dzielnice zbyt wiele kosztują? A może w zwiększeniu ich kompetencji upatrujesz nadziei na zmianę i bardziej obywatelski, zdecentralizowany Kraków?

Krakowski model funkcjonowania dzielnic oparty jest na wiedeńskim, co znaczy, że stanowi stadium pośrednie pomiędzy autonomią (podział środków na określone zadania), a opiniowaniem (np. planów zagospodarowania przestrzennego). Niektórzy wyrzucają dzielnicom ich słabość i to, że zbyt wiele kosztują, inni upatrują w zwiększaniu ich kompetencji nadziei na zmianę i bardziej obywatelski, zdecentralizowany Kraków.

Jeśli chcesz poznać preferencje kandydatów co do rozwoju miasta na najbliższe lata przyjdź na jedyną w tej kampanii debatę komitetów wyborczych. W temacie: “Dzielnice ­ wzmacniać czy ograniczać?” porozmawiamy z kandydatami na radnych o zarządzaniu miastem w kontekście modelu funkcjonowania dzielnic.

Czas i miejsce: 13.11.2014, godzina 18:00, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33.

Debata organizowana jest przez Fundację Stańczyka, w ramach projektów „Kraków Na Oku Wyborców”  oraz „Krakowskie Obserwatorium Legislacyjne”,  i Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska, w ramach Kampanii „Wybierz AS­a!”, która jest częścią projektu „Aktywna przestrzeń w dzielnicy” realizowanego przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska. Projekty sa realizowane w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.