Edukacja obywatelska: Monitoring krok po kroku

Przedstawiamy Wam cykl materiałów edukacyjnych, którym celem jest przybliżenie podstawowych zagadnień związanych z prowadzeniem kontroli obywatelskiej. Dziś prześledzimy proces planowania monitoringu.

Materiały zostały opracowane w ramach projektu „Lex pro bono communi”.
Pomóż nam je ulepszyć!
>>> Podziel się swoją opinią o materiałach w krótkiej ankiecie [KLIK!] <<<

W artykule “Działania rzecznicze” pisaliśmy o tym jak Romek i Jola mogą postępować, jeśli chcą do czegoś przekonać swój urząd gminy czy inną instytucję. Zaczęło się od dostrzeżenia problemu, następnie opracowali plan działania, znaleźli sojuszników, podjęli współpracę z mediami, zaangażowali mieszkańców itd.  Niekiedy obszar naszych działań jest tak złożony lub dostęp do informacji tak utrudniony, że jej pozyskiwanie musimy zaplanować i rozłożyć w czasie. Przeprowadzamy wtedy monitoring czyli systematyczne, zaplanowane zbieranie informacji według określonych procedur.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi planowania monitoringu. Poniżej znajdziecie link do artykułu i krótkiego filmu oraz infografikę. Dla każdego coś miłego 🙂 Nie zapomnijcie podzielić się z nami swoją opinią o materiałach w krótkiej ankiecie!

>> Artykuł 

>> Film

>> Infografika (wersja PDF)

 

 

 

 

 

Finansowanie: materiały edukacyjne powstały w ramach projektu „Lex pro bono communi – monitoring prawa regulującego współpracę rządu z organizacjami pozarządowymi na rzecz dobra wspólnego”, realizowany w ramach: Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.