Projekt „NGO 2.0 i PRAWO”, trwa od maja do grudnia 2011. Skierowany jest do organizacji pozarządowych głównie z Małopolski. Ma na celu edukację i wsparcie w zakresie prawa oraz zastosowania nowoczesnych narzędzi web 2.0 w pracy NGO. Projekt ten jest rozwinięciem zeszłorocznego działania – „NGO 2.0. Organizacje pozarządowe w społeczeństwie informacyjnym”, który cieszył się dużą popularnością wśród naszych beneficjentów.

Działania:

SEMINARIUMPoświęcone problematyce prawa i wolnej kultury oraz użyciu instrumentów web 2.0 w działalności
organizacji pozarządowych. Poruszone zostały między innymi, budzące kontrowersje pomysły zmian w prawie o stowarzyszeniach oraz zagadnienia związane z prawem autorskim. Osobny blok seminarium poświęcony był działalności NGO w Internecie – możliwościom i pułapkom, które stawia przed nimi
działalność w tej przestrzeni oraz przeglądowi serwisów społecznościowych przydatnych w pracy [więcej]
DORADZTWA

Przez cały okres trwania projektu prowadzone będą doradztwa obejmujące tematykę:


SZKOLENIA

Na przełomie września i października, ramach projektu „NGO 2.0 i prawo” odbędą się trzy szkolenia dla organizacji pozarządowych, mające na celu edukację w zakresie prawa oraz zastosowania nowoczesnych narzędzi web 2.0 w promocji i pracy NGO.

  • „Prawo a powstawanie i funkcjonowanie organizacji”,
  • „NGO i web 2.0”,
  • „Prawo autorskie i wolna kultura”.

[więcej…]


BLOG

www.prawo.fimo.org.pl

Blog poświęcony jest zagadnieniom prawnym, w szczególności kwestiom kontrowersyjnym lub pozostającym w cieniu kanonu problematyki prawnej w ngo. Nie będziemy jednak też stronić od bieżących, ważnych dla trzeciego sektora wydarzeń i tematów, dotyczących prawa. Mamy nadzieję, że nasz blog stanie się ciekawym źródłem informacji o prawniczych aktualnościach lub wartym chwili uzupełnieniem i pogłębieniem już posiadanej wiedzy.

PORADY EKSPERTÓW

W ramach projektu nasi doradcy mają możliwość skorzystania z porad ekspertów, których opracowania znajdą Państwo w dziale Czytelnia.

 

***

 

Informacji na temat projektu udziela koordynator:Monika Banachmonika.banach@fimo.org.pl|ngo20@fimo.org.pl|503433636
Najświeższe informacje o projekcie na Facebook’u: www.facebook.com/fundacjastanczyka

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.