Obywatele i obywatelki w wyborach // warsztat

Razem ze Stowarzyszeniem 61 i Fundacją Autonomia zapraszamy na warsztat pt. „Obywatele w wyborach”.

 

Kiedy: Piątek, 06.04, 18:00 – 19:30.
Gdzie: Fundacja Kobieca eFKa, Krakowska 19, Kraków

Zainteresowanym wyborcom, lokalnym aktywistom, watchdogom i organizacjom pozarządowym proponujemy udział w spotkaniu warsztatowym, na którym:

☞ Omówimy problemy, które uczestnicy widzą w swoim najbliższym otoczeniu, a które może rozwiązać samorząd. Poszukamy spraw, które nas łączą i dzielą, podzielimy się pomysłami na podsumowanie kadencji i rozliczenie radnych.

☞ Podyskutujemy o mocnych i słabych stronach kampanii wyborczych do samorządu. Zachęcamy uczestników, by organizowali debaty z kandydatami, zadawali pytania, analizowali programy wyborcze i mądrze kwestionowali obietnice.

☞ Zaproponujemy włączenie się w organizację wyborów samorządowych w 2018 r. Wyjaśnimy, na czym polega praca obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania i obserwatorów społecznych, kto może pełnić te funkcje i jak się zgłosić.

Budynek nie jest niestety dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach, ale możemy zorganizować pomoc w dostaniu się na piętro.
Zapraszamy osoby posługujące się Polskim Językiem Migowym – mamy możliwość zorganizowania tłumaczenia po wcześniejszym zgłoszeniu nam takiej potrzeby (napisz do nas do 31.03).

Spotkanie ma charakter otwarty. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.