Pierwsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego dla seniorów

19 czerwca 2017 r. w Gimnazjum nr 9 w Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach trzeciej edycji Akademii Obywateli Trzeciego Wieku realizowanego przez naszą Fundację. We współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku „Akademia Prądnicki Senior” przeprowadzimy na Prądniku jeszcze pięć spotkań, podczas których seniorzy będą mieli okazję zwiększyć swoją wiedzę dotyczącą zagadnień obywatelskich oraz podyskutować na ważne dla nich tematy. Równolegle takie same spotkania bedą toczyły się w Nowej Hucie.orn

IMG_9589

Gośćmi na pierwszym spotkaniu byli przedstawicielePlatformy Komunikacyjnej Krakowa, którzy opowiedzieli uczestnikom o fukcjonowaniu transportu miejskiejgo w naszym mieście. Mimo niesprzyjającej pogody, seniorzy z zaangażowaniem włączyli się w dyskusję na temat ruchu pieszych, samochodów, tramwajów i autobusów, a także na temat przejazdów kolejowych, nowych miejskich inwestycji i rozwoju strefy płatnego parkowania.

IMG_9586

Rozmowa dotyczyła nie kwestii dotyczących Prądnika Czerwonego, ale też szerzej, transportu w całym Krakowie (m.in. metra) oraz możliwości włączania się w decydowanie o rozwoju komunikacyjnym miasta. Zaproszeni goście podzielili się przykładami swoich działań, które zaowocowały zmianami po stronie Urzędu Miasta Krakowa i podpowiadali seniorom, w jaki sposób mogą reagować w sytuacjach, które ich dotyczą.

Kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego odbędzie się po wakacjach, we wrześniu.

Projekt Akademia Obywateli Trzeciego Wieku jest dofinansowany przez RP ASOS.

asos_logo_ai-01