Poszukujemy wolontariuszy do Krakowskiego Obserwatorium Legislacyjnego

Jeżeli chcesz nam pomóc w zwiększaniu standardów jawności działania władz w Krakowie, jesteś gotowy(-a) na nowe wyzwania, dysponujesz ok. dziesięcioma godzinami w miesiącu, zgłoś się do nas!

Od marca 2014 do sierpnia 2015 realizujemy, wspólnie z Fundacją ePaństwo, skierowany do mieszkańców Krakowa projekt „Krakowskie Obserwatorium Legislacyjne”.

Naszym celem jest poddanie kontroli obywatelskiej wszystkich etapów procesu legislacyjnego w Krakowie. Chcemy doprowadzić do publikowania w Biuletynie Informacji Publicznej wszystkich informacji o uchwałach podejmowanych przez Radę Miasta Krakowa. Te dane będziemy gromadzić, przetwarzać i umieszczać na portalu Przejrzysty Kraków w jasnej, przyjaznej dla odbiorców formie.

Dodatkowo, zestawienie informacji pozwoli dostrzec związki pomiędzy stanowionym prawem a osobami zaangażowanymi w proces jego tworzenia. Ułatwi to kontrolę obywatelską w Krakowie i przyczyni się do jej upowszechniania wśród mieszkańców. Uprości też dostęp do danych źródłowych grupom obywateli zaangażowanych w konkretne sprawy oraz pracę dziennikarzy, pozytywnie wpływając na rzetelność materiałów prasowych.

Twoim zadaniem będzie m.in.:

  • uczestnictwo w posiedzeniach komisji Rady Miasta,
  • nagrywanie ich przebiegu kamerą lub dyktafonem,
  • zdobywanie, analizowanie i publikowanie informacji o procesie legislacyjnym w Krakowie.

Pewnie zastanawiasz się, co może dać Ci współpraca z nami – oto tylko kilka korzyści:

  • zdobycie wiedzy z zakresu kontroli obywatelskiej i ciekawych doświadczeń, rozwój,
  • praca wśród ludzi, którzy z pasją podchodzą do swoich zadań,
  • zgłębienie tajników funkcjonowania samorządu lokalnego,
  • poznanie podstaw dostępu do informacji publicznej i działalności strażniczej (już teraz zarezerwuj czas na szkolenie w ostatni weekend marca).

Jeżeli choć trochę zaciekawiła Cię nasza oferta, wyślij CV na adres: stanczyk@stanczyk.org.pl, wpisując w temacie – “Wolontariat KOL”. Odezwiemy się!