Spotkanie RODO w NGO (powtórka)

Jak przygotować organizację na zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych ? O co warto zadbać? Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę w świetle przepisów RODO?

Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie tematem zdecydowaliśmy się na powtórkę. Pierwszeństwo mają osoby, które zapisały się na wcześniejsze spotkanie, lecz z powodu wyczerpania miejsc znalazły się na liście rezerwowej.

Obowiązują zapisy.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Wsparcie merytoryczne podczas spotkania zapewnią:

Przemysław Żak, szef Programu Dobre Prawo Fundacji Stańczyka, której jest też współzałożycielem. Ekspert prawny ws. prawa ngo, w tym zespołu przy OFOP, specjalista instrumentów prawnych kontroli obywatelskiej. Współpracował nad nowelizacją prawa o stowarzyszeniach (m.in. autor projektu uzasadnienia). Zwolennik holistycznego podejścia przy zarządzaniu organizacją, ujmowania odpowiedzialności i ryzyka prawnego jako zjawisk, wykraczających poza kategorie czysto formalne. Fan zwinnych metodyk zarządzania Agile w ngo. Szkoleniowiec i doradca prawny, prowadzi prywatną praktykę w formie spółki. Członek Stowarzyszenia Watchdog Polska, Stańczyka, oraz Dialog Społeczny.

Anna Rozkuszka, radca prawny, była członkini zarządu Fundacji Stańczyka. Z organizacjami pozarządowymi współpracuje od 2010 r. , prócz doświadczeń w kontroli obywatelskiej, prowadząc również doradztwo prawne dla NGO.

Będzie to piąte z cyklu spotkań edukacyjnych “Prawo w działalności obywatelskiej” organizowanych przez Fundację Stańczyka we współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi, ważnemu dla działaczy społecznych.