Spotkanie “Sponsoring i sprzedaż darowizn, czyli o umowie sponsoringowej”

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzecim spotkaniu z cyklu Prawo w działalności obywatelskiej pt. “Sponsoring i sprzedaż darowizn, czyli o umowie sponsoringowej”, które odbędzie się 25 stycznia 2018 r. w godz. 18:00-20:30 w Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych (ul. Krasickiego 18). Jak zwykle spotkanie będzie miało praktyczny wymiar. Tym razem większy nacisk niż w listopadzie będzie położony na wykład „dyskutowany”, jak to sprawdziło się w październiku. Choć ćwiczenie warsztatowe też będzie – z przykładowymi umowami.

Zdobywanie środków w ngosach to bolączka wielu. Nic dziwnego, że prawny tego aspekt przesuwamy na dalszy plan. Tym razem chcemy zaprosić do wspólnego „przetrawienia” wybranych 2 tematów. 

Głównym uczynimy umowę sponsoringową. Kiedy lub jak zrobić, by nie przekroczyć cienkiej linii z darowizną? A może właśnie przekroczyć lecz na co zwrócić uwagę w takiej umowie, jakiej będą jej elementy wyróżniające? Kiedy można mieć umowę sponsoringową bez działalności gospodarczej? 

Drugim tematem, o których chcemy zahaczyć to przywrócona w 2015 roku w ustawie o pożytku tzw. sprzedaż przedmiotów darowizn. Jak od strony prawnej rozumieć te przepisy? Czy można mieć z tego czysty zysk, czy jak twierdzą niektórzy – w żadnym razie? Czy powinno się przewidywać to w statucie? 

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 stycznia za pośrednictwem formularza: http://bit.ly/250118godz18 Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Już zwyczajowo – zapraszamy uczestników do małego przygotowania się przed spotkaniem. Chwila lektury i refleksji z pewnością zwiększy efektywność dla wszystkich naszego spotkania. Nasi drodzy prawnicy polecają lekturę przynajmniej jednego z poniższych linków:

http://poradnik.ngo.pl/umowa-darowizny-umowa-sponsoringu-umowa-barterowa#Umowa sponsoringu

https://www.ifirma.pl/blog/firma-krok-po-kroku-blog/umowa-sponsoringu-skutki-podatkowe.html

Będzie to trzecie z cyklu spotkań edukacyjnych “Prawo w działalności obywatelskiej” organizowanych przez Fundację Stańczyka we współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi, ważnemu dla działaczy społecznych.