Udostępniamy materiały edukacyjne.

Przedstawiamy Wam cykl materiałów edukacyjnych (TUTAJ), których celem jest przybliżenie podstawowych zagadnień związanych z prowadzeniem kontroli obywatelskiej. Zależy nam na tym, żeby informacje podać Wam w przyjazny i zrozumiały sposób, dlatego zamiast długich list podpunktów i tabelek proponujemy… opowieść. W kolejnych artykułach jej bohaterami będą Jola i Romek, zaangażowani mieszkańcy, z których pomocą przedstawimy poszczególne tematy.

Jest to pierwszy cykl materiałów. Drugi planujemy by powstał w roku 2019. Materiały są dedykowane uczestnikom spotkań „Weź władzę w swoje ręce”, wierzymy jednak, że mogą być przydatne również innym osobom, w szczególności tym, którzy swoją przygodę z aktywnością obywatelską względem instytucji publicznych dopiero zaczynają.

Autorkami materiałów jest Anna Cioch oraz Małgorzata Spasiewicz – Bulas.

Finansowanie: materiały powstały w ramach projektu „Lex pro bono communi – monitoring prawa regulującego współpracę rządu z organizacjami pozarządowymi na rzecz dobra wspólnego”, realizowany w ramach: Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.