Wolontariat: poszukujemy informatyków z zacięciem dydaktycznym

Fundacja Stańczyka poszukuje wolontariuszy do pomocy w prowadzeniu szkoleń komputerowych dla seniorów. Zapraszamy osoby zainteresowane zdobyciem doświadczenia trenerskiego pod okiem wykwalifikowanych trenerów, które chciałyby jednocześnie  pomóc seniorom w “oswojeniu” komputera i przełamaniu barier związanych z nowymi technologiami.

Akademia Obywateli Trzeciego Wieku” przeznaczona jest dla osób powyżej 60 roku życia z terenu Krakowa i okolic, zainteresowanych aktywnym włączeniem się w dyskusję nad bieżącymi kwestiami społecznymi i obywatelskimi. Rozpocznie ją cykl szkoleń składający się z zajęć komputerowych, orientacyjnych, obywatelskich oraz dziennikarskich. Następnie, wyposażeni w stosowną wiedzę i umiejętności, seniorzy zrealizują własne projekty z zakresu dziennikarstwa obywatelskiego.

W okresie od lipca do sierpnia 2013 r. odbędzie się w Krakowie dwadzieścia 4-dniowych intensywnych szkoleń komputerowych (po 20 godzin dydaktycznych). Szkolenia prowadzone będą m.in. przez pracowników dydaktycznych Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie (partner projektu), wspieranych przez asystentów-wolontariuszy.

Poszukujemy osób:

  • biegłych w obsłudze komputera (znajomość środowiska Windows, Office, swobodne poruszanie się w internecie, umiejętność obróbki zdjęć),

  • chętnych do podzielenia się swoją wiedzą z osobami starszymi,

  • otwartych, z inicjatywą i zaangażowanych.

Wykształcenie informatyczne i/lub doświadczenie szkoleniowe będą dodatkowymi atutami.

Wymiar czasowy wolontariatu do uzgodnienia.

Oferujemy:

  • zawarcie umowy wolontariackiej i uzyskanie zaświadczenia o udziale w projekcie,

  • możliwość nabycia doświadczenia pod okiem zawodowych szkoleniowców,

  • pracę w miłej i koleżeńskiej atmosferze,

  • możliwość rozwijania zainteresowań.

Zgłoszenia, wraz z CV, prosimy przesyłać na adres e-mail: malgorzata.fedas@stanczyk.org.pl.

 

Kontakt:

Małgorzata Fedas – koordynatorka projektu

tel. 606 930 819

e-mail malgorzata.fedas@stanczyk.org.pl

 

Więcej informacji o projekcie: www.seniorzy.stanczyk.org.pl

 

Projekt dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

aotw_stopka