Zbiórka darów na rzecz polskiej szkoły w Żółkwi

Miło nam poinformować, iż Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka włączyła się w zainicjowaną przez łódzkie Stowarzyszenie Ideokratów akcję zbiórki darów rzeczowych dla dzieci z polskiej szkoły w Żółkwi na Ukrainie.

Szkoła liczy 120 uczniów z Żółkwi i okolic, zajęcia w placówce odbywają się w weekendy i w wakacje. Dla ponad setki ukraińskich dzieci spotkania w szkole są niepowtarzalną okazją do kontaktu z językiem polskim, którym władali ich przodkowie. Natomiast zajęcia w wakacje są jedyną dostępną formą spędzania czasu wolnego. Szkoła prowadzona społecznie przez członkinie Zgromadzenia Sióstr św. Dominika wspierana jest przez polskich wolontariuszy, którzy co roku w wakacje organizują zajęcia muzyczne, plastyczne, sportowe oraz lekcje języka polskiego i angielskiego.

Po wakacjach każde dziecko z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie roku szkolnego by z nowymi, kolorowymi przyborami szkolnymi, pachnącymi świeżością podręcznikami rozpocząć naukę. Wszyscy przecież pamiętamy, jak z wypiekami na twarzy oglądaliśmy pod koniec wakacji nowe tornistry, piórniki, zeszyty i kredki. Dzieci z ubogich ukraińskich rodzin mogą jedynie pomarzyć o takiej radości. Wystarczy jednak, że każdy z nas wspomoże akcję niewielkim darem a dzieciaki z polskiej szkoły w Żółkwi również będą mogły cieszyć się rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Jeśli chcesz zostać darczyńcą, kup choćby jedno pudełko kredek i skontaktuj się z krakowskim koordynatorem projektu pod numerem tel. kom. 600 37 67 00 lub mailowo: monika.kurowska@fimo.org.pl w celu przekazania daru. Zbiórka trwa do 31 sierpnia!